Tělové svíce a reflexní terapie
Historie reflexní terapie
Její stáří je těžko určitelné. Informace o reflexní terapii a principech jejího fungování jsou dochované přibližne 5000 let zpátky. Přišla k nám z východní Asie, která se považuje za kolébku této metody. Kořeny reflexní terapie bychom mohli hledat i ve starověké Číně, Vietnamu, Egyptě nebo Indii. Používali ji i severoameričtí Indiáni. Je možné, že vznikala v různých částech světa současně. K nám do Evropy se tato metoda dostala z Číny po návratu cestovatele Marca Pola. Jejím novodobým průkopníkem je dr. William Fitzgerald a na něj později navázala americká masérka Eunice Inghamová. Její zásluhou byl v roce 1974 založený Mezinárodní institut reflexní terapie. V Evropě byla reflexní terapie rozšířena díky Haně Marquartové a Heidi Masafretové. V České republice byl průkopníkem reflexní terapie Ing. Jiří Janča.
Jak funguje reflexní terapie?
Reflexní terapie je jednou z mnoha možností jak ulevit tělu tradiční, léty ověřenou přírodní cestou.
Reflexní body jsou místa na těle, které si můžeme představit jako malá tlačítka. Jejich stimulací obnovujeme tok energie v orgánech a částech těla, které jsou s těmito tlačítky propojené. Když na reflexní body působíme (např. masáží, tělovou svící, moxou, atd..) tak se informace přenáší skrze míchu do centrálního nervového systému. Ten ji zpracuje a přenese informaci zpátky na druhou stranu k příslušnému orgánu nebo odpovídající části těla. Tento proces se jmenuje reflexní oblouk. Funguje i v opačném směru. To znamená, že když nějaký orgán nepracuje jak má, jeho stav se odrazí na reflexním bodu.
Reflexní mapy se zrcadlí na mnoha místech našeho těla. Nejčastěji se používají reflexní body na nohách, rukách i obličeji. Na těchto částech těla jsou reflexní body dobře přístupné a většinu z nich si můžeme ošetřit sami.
Když cítíme, že je reflexní bod bolestivý, ztuhlý či zatvrdlý je v tomto místě zablokovaný tok energie k danému orgánu. Tento energetický blok může časem způsobit nemoc, bolest nebo nerovnováhu v příslušném orgánu nebo části těla.
Jak můžeme spojit reflexní terapii s účinky tělové svíce?
Tělové svíce působí na reflexní body tak, že je aktivuje teplem, ohněm a komínovým efektem. Dochází tím k uvolnění energetického bloku a aktivaci daného orgánu nebo části těla, která s reflexním bodem souvisí.
Připravili jsme pro Vás podrobný návod, ve kterém se dozvíte, jak spojit tělové svíce s reflexní terapií.
Ananda e-shop